Manavgat Gezilecek Yerler

Manavgat Gezilecek Yerler

Selamun aleyküm değerli İslami Otel Rehberi okuyucuları bu yazımızda inşallah sizle pek çok muhafazakar otellerin yer aldığı bölge olan Manavgat Gezilecek Yerler makalemizi tanıtacağız. Haydi başlayalım. 🙂

Manavgat Gezilecek Yerler

Manavgat Gezilecek Yerler

Manavgat Gezilecek Yerler

Manavgat Şelalesi

Manavgat Nehri üzerinde konumlanan Manavgat Şelalesi, nehir sularının falezden düşmesi ile oluşan ve doğa ile bir uyum sağlayan nehir siz gezicilerin güzel bir tatil geçirmesi için farklı gezilecek yerler sunmaktadır. Şelalenin etrafında yer alan restoranlar muazzam bir manzarya karşı yemek yeme şansı veriyor.

Side Antik Kenti

Lidyalılardan Romalılara, Yununlardan Bizanslılara kadar pek çok uygarlığı ağırlayan Side Antik Kenti, Side kumsalın hemen yanında yer alıp ziyaretçilerini karşılamaktadır. Tarihi bir kent olması ve hamamları, Kent Kapısı, Apollon Tapınağı ve tarihi ev kalıntıları ile misafirlerini geçmişe yolculuk yaptırmakta.

Apollon Tapınağı

Adını ışık, güzellik ve sanat tanrısı olan Apollon’dan almıs olan bu tapınak, M.S 150 yılında inşa edilmiştir. Yerleşmiş tarihi, kalıntıları ve kocaman sütunları ile Manavgat gezilecek yerler listesinde her daim yer alır. Apollon Tapınağı denizin üzerinde sizlere şiirsel bir hava sunmaktadır.

Side Anfi Tiyatrosu

Süslemelerinde bulunan barok detaylar, heykeler ve mimarisinde kullanılan üslup sayesinde Manavgat’ın gözdesi olan Side Anfi Tiyatrosu, Romalılara has inşaası ile bilinen ve alışılmıştan farklı olan mimarisi ile ziyaretçilerini hayran bırakmakta.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyo’nun etrafında yer alan milli park, sedir ormanlarından alışılmamış doğa oluşumlarına kadar ziyaretiniz sırasında herhangi bir olaylara karşılaşacağınız doğal güzellikler sunmakta. Ayrıca Artemis Tapınağı, Zeus Tapınağı gibi antik şehir eserleri de yer almakta. Köprülü Kanyon Milli Parkı etrafında bulunan tesisler sayesinde, gezicilerin doğanın içinde bir tatil yaşatmakta.

Seleykia (Etenna) Antik Kenti

Sırtköy’de konumlanan Etenna Antik Kenti, yemyeşil doğası ve surları ile çevrilii bir antik kent olması ile Manvagat’ın gözdesi halinde. Yerel halk tarafından ‘Dedekalesi’ olarak bilinen bu kentin yakınında anıt mezar, bazilika, kilise ve hamam gibi tarihi eserler de bulunmaktadır.

Değerli takipçilerimiz, sizlere hazırlamış olduğumuz ve islami otellerin bulunduğu bölge olan Manavga Gezilecek Yerler yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Ayrıca aklınızda bir soru işareti kaldıysa yorum yaparak sorabilirsiniz. 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. All fields are required.